Kwiaciarnia internetowa i stacjonarna w Bielsku | Eufloria Naturalnie

O nas

Witam serdecznie w kwiaciarni internetowej EUFLORIA Naturalnie!

Stacjonarna kwiaciarnia EUFLORIA  powstała w 2011 roku z mojej miłości do kwiatów, harmonii i piękna. Zawsze uważałam, że kwiaty subtelnie oddają nasze uczucia, łatwiej niż słowa. Dlatego nasze hasło – ZAUFAJ MOWIE KWIATÓW będzie zawsze aktualne.

Swoją edukację florystyczną rozpoczęłam w Akademii Florystyki w Łodzi. Natomiast w Polskiej Szkole Florystycznej w Poznaniu ukończyłam kurs florystyczny dla zaawansowanych prowadzony przez Mistrzowski Duet Sekunda & Sieradzan. W lipcu 2014 roku wzięłam udział w prowadzonym przez Zygmunta Sieradzana (Floral Academy Warszawa) kursie “Mistrzowskie Bukiety 2014”, a w styczniu 2015 roku w prowadzonym przez Andrzeja Dąbrowskiego szkoleniu Kwitnące Przedsiębiorstwo. W 2016 roku uczestniczyłam w profesjonalnych warsztatach “Bukiet wiązany w ręku” prowadzonych przez Tomasza Maxa Kuczyńskiego. W czerwcu 2017 roku razem z moimi florystkami wzięłam udział w warsztatach “Ślub Boho” zorganizowanych przez  GretaFlowersChcę stale rozwijać swoje umiejętności, dlatego chętnie uczestniczę w ciekawych pokazach i warsztatach florystycznych.

W sierpniu 2017 roku Marszałek Województwa Śląskiego wręczył mi dyplom i medal za zajęcie I miejsca w kategorii “Kwiaciarnia Roku w Bielsku-Białej i powiecie bielskim”.

W 2017 roku rozszerzyliśmy naszą działalność o lokalną kwiaciarnię internetową. Zachęceni sukcesem, w listopadzie 2018 roku otworzyliśmy już w pełni profesjonalną kwiaciarnię online, na której właśnie się Państwo  znajdujecie 🙂

Na przełomie 2019 i 2020 roku zmieniliśmy filozofię naszego biznesu. Kierując się zasadami dobrych praktyk i dbałości o środowisko naturalne, jako pierwsza kwiaciarnia i pracownia florystyczna w Bielsku-Białej w pełni wdrożyliśmy strategię ekologiczną jako istotną część naszego procesu biznesowego.

Dlatego w naszych usługach florystycznych:

– folie i kryzy ozdobne z PCV zastąpiliśmy papierowymi
– folię techniczną z PCV (wykorzystywaną w koszach kwiatowych, flower boxach) zastąpiliśmy specjalistyczną folią biodegradowalną
– rafie, wstążki i szarfy z PCV zastąpiliśmy naturalnymi, bawełnianymi i lnianymi
– florety z PCV (wykorzystywane jako baza florystyki pogrzebowej i kompozycji kwiatowych) zastąpiliśmy drewnianymi (nowość)
– wycofaliśmy ze sprzedaży kwiaty sztuczne i dodatki dekoracyjne z PCV – nasze usługi bazują na kwiatach ciętych i doniczkowych oraz naturalnych dodatkach
– do niezbędnego minimum ograniczyliśmy zakup kwiatów ciętych importowanych z Holandii. Wiele z nich wyhodowano bądź w pustynnych krajach Afryki dewastując lokalną gospodarkę wodną i wyzyskując tanią siłę roboczą, bądź w krajach Ameryki Południowej, z których transport do Europy odbywa się samolotami nie bez wpływu na nasze środowisko.

80% róż sprzedawanych w naszym kraju pochodził z Afryki – ich zakup staje się ze wszech miar nieetyczny. Dlatego większość sprzedawanych przez naszą kwiaciarnię kwiatów pochodzi od rodzimych producentów.

Muszę się pochwalić, że  zaufało nam już tysiące stałych klientów.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam 🙂
Sylwia Jezierska

 

 

Nasze Nagrody